Tradiční škola Wing Chun Kung Fu

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Siu Nim Tau

念頭 Siu Nim Tau (nebo Siu Lim Tao) - "Malá myšlenka"

První a nejdůležitější forma v Wing Chun, Siu Nim Tau („Malá myšlenka na začátek“), se má praktikovat po celý život. Je to základ, na kterém závisí všechny následující formy a techniky.
Jsou zde vypracována základní pravidla rovnováhy a struktury těla. Slouží jako základní abeceda systému.

Siu Nim Tao nebo Siu Lim Tao je první otevřenou formou, neboli taolu, Wing Chun kung fu. Jméno je volný překlad kantonské výslovnosti čínských charakterů “小 念頭” (Pinyin: xiăo niàn tóu / Jyutping: siu2 nim6 tau4). Několik dalších překladů používají různé organizace. Druhá forma se nazývá Chum Kiu.

"Sil Nim Tau není jen začátek kurzu, ale důležitý základ .... Když se učíme angličtinu, učíme se nejprve 26 písmen. Pokud nedokážeme zvládnout výslovnost každého písmene, pak naše angličtina nebude nikdy dobrá. Důležitost technik Sil Lim Tau v Wing Chun je stejná jako důležitost písmen v angličtině." - Ip Ching

Siu Nim Tao, je první forma Wing Chun Kung Fu. Učí studenta základy bojového umění. Forma byla upravena a změněna v průběhu několika posledních stovek let, ale předpokládá se, že tato forma byla inspirována pohyby jak kung-fu jeřábu tak hadího stylu. Forma se liší podle linie Wing Chunu.. Hadí prvek lze vidět více v Yuen Kay San Wing Chun ve Foshan v Číně, než v Ip Man's Wing Chun, který byl přepracován Ip Manem v Hongkongu.

Sil Lim Tao je základní forma pro lidi, kteří začínají cestu v Wing Chun. Velmistr Ip Man popsal praxi formy Sil Lim Tao následujícím způsobem:

Při praktikování Sil Lim Tao [v překladu - Malá myšlenka] se myšlenky každodenních věcí, jako jsou peníze, práce, nenávist, láska atd., snižují na co nejmenší nebo dokonce žádnou úroveň (tak, aby se praktikující mohli soustředit na cvičení). - Ip Man

Siu Nim Tao je základem Wing Chun Kung Fu. To je důvod, proč téměř každý Sifu Wing Chun učí své studenty nejprve cvičili Siu Nim Tao. Forma je rozdělena do tří sekcí s celkem sto osmi pohyby. Každá malá sekce má v praxi svůj vlastní cíl a různé významy pro použití v boji nebo v sebeobraně.

Siu Nim Tao v podání Velmistra Samuela Kwoka

Wing Chun Kung Fu

Tradiční bojové umění, které bylo sestaveno pro reálnou sebeobranu.

Jeho základními znaky jsou:

 • efektivní sebeobrana
 • boj na blízkou vzdálenost
 • protiúdery

Při cvičení Wing Chun získáte:

 • sebevědomí
 • vysokou odolnost
 • cvičení pro zdravé tělo
 • zvýšení koncentrace

Seznamte se s uznávaným stylem Wing Chun Kung Fu.

Více o Wing Chun

Reálná Sebeobrana Wing Chun

 • Sebeobrana proti úderům, kopům, škrcení, držení a napadení
 • Základní údery, kopy, postoje
 • Psychologie a taktika v sebeobraně
 • Bojová forma Wing Chun - Siu Lim Tao
 • Reálné techniky

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace