Tradiční škola Wing Chun Kung Fu

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Sebeobrana Wing Chun

Pokud chodíte z práce za tmy nebo procházíte temným parkem či podchodem určitě nejste ve své kůži, neustále se ohlížíte, v kapse žmouláte pepřový sprej a nemůžete se dočkat, až dorazíte domů. Je proto vhodné se zamyslet, zda byste neměli pro své bezpečí udělat ještě něco dalšího.

Existuje několik druhů bojových umění, je proto jen na Vás, který z nich si vyberete. Naučení se způsobu sebeobrany je v dnešní době velmi rozšířené. A několik obranných chvatů určitě neuškodí, leckdy dokonce zachrání život.

Wing Chun Kung Fu

Jedná se o velmi staré bojové umění pocházející z Číny, které se předává z generace na generaci. Za jeho zakladatelku je považována mniška Ng Mui z kláštera Shaolin. Základem je uvolnění těla a přirozený pohyb. Tento druh boje je Kung Fu.

Proč Wing Chun?

Wing Chun Kung Fu se specializuje na boj zblízka, využívají se při něm rychlé údery, neprostupná obrana a kombinují se zde pohyby vpřed a vzad.

Efektivita tohoto umění je zajištěna přesně zaměřenými údery, které se provádějí současně s obranou a také naopak.

enter image description here

Sebeobrana a Wing Chun Kung Fu

Při tomto typu cvičení se jedinec učí ovládat energii svého těla a porozumět silám, které působí při úderu či kopu. Kromě toho, že cvičení zdokonaluje fyzickou zdatnost, zlepšuje také soustředění.

Člověk se v rámci výcviku naučí soupeřit a vyhrát i nad fyzicky zdatnějším jedincem.

Využívají se tvrdé údery pomocí loktů, pěstí či kolen, a to na citlivá místa protivníka. Při boji je využita zejména síla protivníka.

Pro dokonalé zvládnutí duševních a fyzických sil pomocí učení Wing Chun Kung Fu je dobré se cvičení pravidelně věnovat několik let. Základem úspěchu je proto silná vůle a vytrvalost. Komu ale stačí základy sebeobrany, může mít za pár měsíců vyhráno.

Wing Chun Kung Fu vs. ostatní bojová umění

Toto umění je zcela unikátní a velmi netradiční. Obsahuje taky velmi pomalé prvky a téměř tzv. „taneční“. Na rozdíl od jiných bojových umění obsahuje jen šest forem a jen několik pohybů, které se ale různě kombinují. Bojových technik tedy nejsou stovky, nicméně na účinnosti útoku či obrany to nic nemění. Sebeobrana v tomto případě stejně velmi efektivní.

Wing Chun Kung Fu

Tradiční bojové umění, které bylo sestaveno pro reálnou sebeobranu.

Jeho základními znaky jsou:

 • efektivní sebeobrana
 • boj na blízkou vzdálenost
 • protiúdery

Při cvičení Wing Chun získáte:

 • sebevědomí
 • vysokou odolnost
 • cvičení pro zdravé tělo
 • zvýšení koncentrace

Seznamte se s uznávaným stylem Wing Chun Kung Fu.

Více o Wing Chun

Reálná Sebeobrana Wing Chun

 • Sebeobrana proti úderům, kopům, škrcení, držení a napadení
 • Základní údery, kopy, postoje
 • Psychologie a taktika v sebeobraně
 • Bojová forma Wing Chun - Siu Lim Tao
 • Reálné techniky

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace