Tradiční škola Wing Chun Kung Fu

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Sebeobrana pro ženy

Wing Chun Kung Fu je bojové umění, které je určeno všem lidem bez výjimky. Nesejde zde na proporcích těla, člověk nemusí být statný a silný, aby se mohl vyrovnat ostatním soupeřům. Toto bojové umění totiž vyvinula žena. Malá, drobná abatyše Šao Lin - Ng Mui.

Wing Chun Kung Fu pro ženy

Většina žen zavrhne bojová umění hlavně proto, že se bojí postavit se v boji proti muži. Muž je vždy brán jako silnější a dominantnější, a tak je pro ženu nepředstavitelné, že by se mu, nebo jakémukoli jinému muži mohla ubránit. Tudíž si v hlavě vytvoří domněnku, že je zbytečné, aby se sebeobraně učila.

Jednou z opravdových výhod Wing Chun Kung Fu je to, že jako jediné bojové umění na světě bylo vyvinuto ženou a nese jméno po další ženské duši, která byla žákyní abatyše Ng Mui.

Yim Wing Chun se od abatyše učila právě proto, aby se dokázala ubránit silnějšímu muži, což posléze také dokázala. Wing Chun znamená v překladu “krásné jaro” nebo “věčné jaro”.

enter image description here

Sebeobrana formou Wing Chun

S ohledem na tuto skutečnost je filosofie Wing Chun velmi odlišná od ostatních bojových umění, protože dává ženám, které jej studují, schopnost učit se v prostředí, které jim umožňuje cítit se bezpečně a sebejistě nejen na hodinách výcviku, ale hlavně právě ve skutečných životních situacích.

Systém Wing Chun je určen pro každého, kdo se chce naučit efektivně bojovat a vědět, že i v reálných situacích mu toto bojové umění pomůže se ubránit. Spoléhá na teorie převedené do praxe a na léta osvědčené koncepty, než na použití hrubé síly a agrese. Wing Chun využívá mechanismus těla, efektivní pohyby a zažité techniky, které se dají různými způsoby kombinovat. Klíčovým prvkem Wing Chun je naučit studenta správně používat jeho tělo a porozumět jeho mechanismům.

Wing Chun a jeho vliv na zdraví

Wing Chun je bojové umění, které je svými technikami velice prospěšné i pro lidské tělo. Tím, že není založeno na síle jako takové, ale zahrnuje spoustu cvičení, které napomáhá správné funkci kardiovaskulárního systému, čímž je zajištěna látková výměna a správná funkce metabolického systému, tudíž dochází i k úbytku hmotnosti.

Nejlepším způsobem, jak pomocí Wing Chun zhubnout, je brát toto bojové umění jako zábavu. Něco, co vás baví a naplňuje. Tím se z toho stává něco, co chcete, ne to, co musíte. Tudíž se tomuto bojovému umění budete věnovat s nadšením, pravidelností, a když k tomu přidáte vyvážené stravování, jistě rychle dosáhnete vytoužených výsledků.

Skvělé je, že výcvik je navržen tak, aby vás motivoval k udržování cvičení způsobem, který nezahrnuje vypětí všech fyzických a psychických sil, a přesto je možné po velmi krátké době vidět první výsledky a s každou další lekcí viditelný posun.

Fitness a Wing Chun Kung Fu

Během tréninků se zlepšuje prokrvení celého těla, zpevňujete postupně svou postavu, takže pokud vás nebaví chodit do fitness center, je Wing Chun pro vás tou správnou volbou. Navíc se do těla uvolňují hormony štěstí, tudíž se můžete i po náročném dni těšit z úlevy od stresu.

enter link description here

Důvěra a sebeúcta

Důvěra v sebe sama a sebeúcta jsou pilíře toho, jak vnímáme sami sebe, jaké mínění o sobě máme a zároveň, jak se naše vnímaní sebe sama mění v závislosti na tom, co si o nás myslí druzí.

Myšlenky, které máme uvnitř sebe jsou jedna věc, ty které se k nám dostávají zvenčí, jsou věc druhá. Jen velmi málo lidí dokáže pochopit analogii mezi těmito dvěma sektory myšlenkových pochodů, a tak je neumí přeměnit v podpůrné myšlenky svého sebevědomí a sebedůvěry. Sebedůvěra ve Wing Chun je rozvíjena především přijímáním znalostí. Můžeme mít strach, že se nedokážeme ubránit jiným lidem, protože cítíme, že na toto nemáme dostatek znalostí. Ale kurzy jsou navrženy tak, abychom svou důvěru mohli postupně pěstovat a upevňovat.

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat se špatným zacházením k vám od jiných lidí, je umět se těmto situacím postavit, čelit jim. Tím vzroste vaše sebedůvěra, a čím lépe zaujmete k takovým situacím svůj postoj, tím poroste i vaše sebevědomí a sebeúcta.

Kurzy sebeobrany v Praze

Kurzy sebeobrany pro ženy jsou skvělým způsobem, jak se seznámit s výukou základů Wing Chun.

Instruktor vás seznámí s klíčovými předměty sebeobrany a prací s vlastním tělem, takže po prvním dnu máte dobré základy pro to, abyste příště mohli pokračovat a pocítit první krůčky sebezdokonalování a sebejistoty.

Podívejte se na naše stránky o sebeobraně a prostudujte si informace o našem jednodenním kurzu, kde se posléze můžete přihlásit a rezervovat si místo.

Co nosit na tréninky

Musíte se v něm cítit pohodlně, nikde nesmí škrtit, dřít, pnout. Protože se ve Wing Chun používá také mnoho pohybových prvků, tak by měl být oděv dostatečně pružný a přizpůsobivý se pohybům těla. Jakmile začnete brát Wing Chun trochu vážněji a dostanete se na určitou úroveň, tak k padnoucímu oděvu (někdy se nosí i klasické čínské obleky) budete potřebovat další pomůcky na zdokonalení vašeho Wing Chun.

Wing Chun Kung Fu

Tradiční bojové umění, které bylo sestaveno pro reálnou sebeobranu.

Jeho základními znaky jsou:

 • efektivní sebeobrana
 • boj na blízkou vzdálenost
 • protiúdery

Při cvičení Wing Chun získáte:

 • sebevědomí
 • vysokou odolnost
 • cvičení pro zdravé tělo
 • zvýšení koncentrace

Seznamte se s uznávaným stylem Wing Chun Kung Fu.

Více o Wing Chun

Reálná Sebeobrana Wing Chun

 • Sebeobrana proti úderům, kopům, škrcení, držení a napadení
 • Základní údery, kopy, postoje
 • Psychologie a taktika v sebeobraně
 • Bojová forma Wing Chun - Siu Lim Tao
 • Reálné techniky

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace