Tradiční škola Wing Chun Kung Fu

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Velmistr Samuel Kwok

Samuel Kwok

Samuel Kwok se narodil v Hong Kongu 6. dubna 1948. Je učitelem bojových umění na plný úvazek a učí Wing Chun po celém světě.

enter image description here

Historie

Jeho zájem o bojové umění začal už v raném věku, jeho první zkušenost byla ve White Crane Kung Fu pod vedením svého strýce Luka Chi Fu. Jeho výcvik Wing Chun začal v roce 1967 pod Chan Wai Ling v Hongkongu.

V roce 1972 přišel do Velké Británie, aby studoval psychiatrii. Když žil v Londýně pokračoval ve studiu Wing Chun u mistra Lee Sing.

Setkání se synem Ip Mana

V roce 1978 se vrátil do Hongkongu v naději, že najde pravý zdroj Wing Chun. Samuel Kwok byl představen Ip Chunovi Leeem Singem; který tehdy vstoupil do Asociace bojových umění Ip Man. Během druhé schůzky syn Ip Mana Ip Chun nabídl Samuelovi Kwokovi výuka formy dřevěného panáka. Pro Samuela Kwoka to byla velká čest.

Výuka u Ip Chuna

V příštích několika letech Samuel Kwok absolvoval soukromou výuku pod vedením syna Ip Mana. Otevřel svoji první školu v Hongkongu a netrvalo dlouho, a jeho studenti začali vítězit na turnajích v celé zemi.

Ip Chun Martial Art Association Grandmaster Ip Chun

Když se mistr Sam Kwok vrátil do Velké Británie, byl v roce 1981 jmenován předsedou a výhradním zahraničním zástupcem Ip Chun Martial Art Association Grandmaster Ip Chun.

Velmistr Samuel Kwok se usadil ve Velké Británii, a začal soukromě učit Wing Chun. Později otevřel svou první školu Wing Chun Kung Fu.

V roce 1991 mistr Kwok pozval syny Velmistra Ip Mana Ip Chuna a Ip Chinga do Velké Británie. Uspořádali první společné semináře po celé zemi. Jednalo se o první návštěvu Velmistra Ip Chinga ve Velké Británii.

V roce 1994 se mistr Kwok vrátil do Hongkongu, aby studoval s velmistrem Ip Chingem.

Semináře Ip Chun a Chu Shon Tin

V roce 1995 byl Ip Ching pozván mistrem Kwokem do Velké Británie. Ip Chun vedl několik seminářů po celé zemi, ale tentokrát ho doprovázel velmistr Chu Shon Tin, jedním z prvních studentů Hongkongu Velmistra Ip Mana.

Také v roce 1995 navštívili dva známí bratři velmistr Ip Chun a Ip Ching Chicago, aby poprvé společně vyučovali v Americe. Tato návštěva byla znovu uspořádána Velmistrem Kwokem.

Organizace Samuela Kwoka je jedna největších organizací Wing Chun Kung Fu. Je rozšířená v Evropě, USA, Jižní Africe a Austrálii.

Dnes mistr Kwok neustále propaguje Ip Man Wing Chun Kung Fu po celém světě.

I vy se můžete nyní dotknout bojového umění Wing Chun Kung Fu, tak jak se učil přímo u Velmistra Ip Mana.

enter image description here

Wing Chun Kung Fu

Tradiční bojové umění, které bylo sestaveno pro reálnou sebeobranu.

Jeho základními znaky jsou:

 • efektivní sebeobrana
 • boj na blízkou vzdálenost
 • protiúdery

Při cvičení Wing Chun získáte:

 • sebevědomí
 • vysokou odolnost
 • cvičení pro zdravé tělo
 • zvýšení koncentrace

Seznamte se s uznávaným stylem Wing Chun Kung Fu.

Více o Wing Chun

Reálná Sebeobrana Wing Chun

 • Sebeobrana proti úderům, kopům, škrcení, držení a napadení
 • Základní údery, kopy, postoje
 • Psychologie a taktika v sebeobraně
 • Bojová forma Wing Chun - Siu Lim Tao
 • Reálné techniky

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace