WING CHUN AKADEMIE

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Ng Mui

Ng Mui ( čínský : t 五枚 , p Wu Mei ; kantonsky : Ng Mui ), podle pověsti je jedna z nejstarších Šaolinských mistrů. Podle legendy byla mistryně bojových umění Wudang rodiny Yue Fei. Byla také zakladatelkou bojového umění Wǔ Méi Pài (Ng Mui styl), Wing Chun , dračího stylu , bílého jeřábu a Hung Kuen .

Její pobyt je spojován s různými místy jako jsou klášter Šaolin v oblasti Henan nebo Fuijan, pohoří Wudang v Hubei , hora Emei v Sichuanu , chrám bílého jeřábu, pohoří Daliang na hranici mezi Sichuanem a Yunnanem a další místa v Guangxi a Guangdong. Podle jednoho lidového příběhu byla dcerou generála Minga .

Wing Chun

Podle Velmistra Wing Chun Kung Fu Ip Mana, Ng Mui žila a studovala v klášteře Henan Šaolin. Přežila zničení kláštera a utekla do chrámu Bílého jeřábu (který se nachází v horách Daliang mezi Yunnanem a Sichuanem ).

Tam se setkala s dívkou Yim Wing-Chun, kterou nutil bandita ke sňatku.

Ng Mui učila Yim Wing-Chun jak se bránit, využila znalosti bojového uměni Šaolin a vytvořila styl Kung Fu, kterým se mohla Yim Wing Chun bránit bez využití velké síly.

Přínos Wing Chun

  • Účinná sebeobrana
  • Fyzická kondice
  • Relaxace a koncentrace
  • Koordinace, zdraví a síla
  • Sebejistota a sebeovládání

Pro dokonalé zvládnutí duševních a fyzických sil pomocí učení Wing Chun Kung Fu je dobré se cvičení pravidelně věnovat několik let.

Základy sebeobrany můžete zvládnout již za několik měsíců.

Šest forem Wing Chun

Siu Nim Tao – „Malá myšlenka“
Chum Kiu – „Hledání mostu“
Biu Tze –„Bodající prsty“
Muk Yan Jong
„Dřevěný panák“
Luk Dim Bun Kwun -
"6 a 1/2 technik tyče"
Bart Cham Dao -
"osm způsobů použití nože"

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace