Tradiční škola Wing Chun Kung Fu

Nejúčinější systém tradičního bojového umění Wing Chun Kung Fu 詠春.


Biu Ji

指 Biu Ji (bodající prsty)

Třetí forma, Biu Ji, je složena z extrémních technik krátkého dopadu a extrémního dlouhého dopadu, nízkých kopů a podmetů a tzv. „nouzových technik“, které mají za cíl bojovat proti útoku, pokud byla obrana a rovnováha vážně narušena. Třetí stupeň Wing Chunu zahrnuje více cvičení horní části těla a strečink pro vyvinutí pro větší síly. Mezi takové pohyby patří údery v blízkosti loktem a údery prsty do hrdla. Někdy je forma vnímána jako předávání smrtelných technik, které by nikdy neměly být používány bez dobrého důvodu. Obecně je ve Wing chun známo, že by se Biu Ji neměla učit žáky, kteří nemají dostatečnou morálku.

"Mnoho lidí si myslí, že Biu Ji (Biu Gee) je určena pro útok. Ale skutečný význam za Biu Ji je obranný. Představuje především spoustu tzv. "obranných nouzových technik", v momentě kdy už obránce ztratí rovnováhu a základní obranu." - Ho Kam Ming

Biu Ji je někdy také označován jako Biu Tse , Biu Jee nebo dokonce Bil Gee . Různé způsoby hláskování, vznikají proto, že je těžké přepsat kantonský dialekt. Učitel (SiFu) Wing Chun obvykle předávává formu Biu Ji jen těm nejbližším žákům.

Velmistr Chu Shong Tin o BIU Ji (Biu Gee)

Biu Ji je forma, která soustředí enormní destruktivní sílu do útoku. Používá přirozené dovednosti k uvolnění potenciální síly člověka na nejvyšší úroveň. Je kombinací koncentrace mysli a teorie síly.

Bez základní dovednosti Siu Nim Tau a Chum Kiu nelze síly Biu Ji dosáhnout. Někdy může člověk dokonce ublížit, když aplikuje techniky formy Biu Ji v boji, pokud nemá důkladně procvičeny formy Siu Nim Tau a Chum Kiu.

 1. Když cvičíte Biu Ji, musíte se hýbat velmi rychle, protože destruktivní síla je větší, když je větší rychlost..

 2. Rotace uvolňuje energii. Ať tvrdá ocel, nebo měkká voda, když se roztočí, mohou generovat obrovskou sílu. Velký vír ve vodě, silný hurikán, nebo rotující vrták... to jsou známky síly v rotaci.

Naučit se opravdovou dovednost Biu Ji je možné jen pod vedením učitele. Složitosti formy nelze napsat ani natočit. Je potřeba na vlastní kůži procítit účinky rotující síly ve znamení Biu Ji.

Wing Chun Kung Fu

Tradiční bojové umění, které bylo sestaveno pro reálnou sebeobranu.

Jeho základními znaky jsou:

 • efektivní sebeobrana
 • boj na blízkou vzdálenost
 • protiúdery

Při cvičení Wing Chun získáte:

 • sebevědomí
 • vysokou odolnost
 • cvičení pro zdravé tělo
 • zvýšení koncentrace

Seznamte se s uznávaným stylem Wing Chun Kung Fu.

Více o Wing Chun

Reálná Sebeobrana Wing Chun

 • Sebeobrana proti úderům, kopům, škrcení, držení a napadení
 • Základní údery, kopy, postoje
 • Psychologie a taktika v sebeobraně
 • Bojová forma Wing Chun - Siu Lim Tao
 • Reálné techniky

Dále by Vás mohlo zajímat


Partneři webu Wing Chun Akademie

Výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace